Kremacja jest tym rodzajem pochówku, o który prosi coraz więcej osób, również w Polsce. Poprzez kremację należy rozumieć spopielenie ciała ludzkiego w krematorium, umieszczenie jego prochów w urnie, która następnie składana jest w grobie ziemnym, murowanym, grobowcu lub kolumbarium.

Aby zostać skremowanym najlepiej wyrazić taką wolę zawczasu – na piśmie lub wobec świadków. Zdarza się jednak, że decyzję o kremacji danej osoby podejmują jej najbliżsi, kierując się domyślną zgodą zmarłego lub też innymi słusznymi względami. Należą do nich m.in. trudności w rezerwacji tradycyjnych miejsc grzebalnych, kwestie ekologiczne lub ekonomiczne oraz wiele innych okoliczności, które są indywidualne w każdym konkretnym przypadku.

 

kremacja Kobyłka
pogrzeb z kremacja

Kremacja Kobyłka

Także w województwie mazowieckim – w Kobyłce i okolicach – kremacja jest coraz częstszą praktyką wybieraną przez zmarłych oraz ich rodziny. Odbywa się ona najczęściej w jednym z krematorium na terenie Mazowsza. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników, jesteśmy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości związane z tą formą pochówku oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie mogą się pojawić.

Zakład Pogrzebowy Cerber Dorota Szymczak podejmuje się organizacji pogrzebów kremacyjnych dla mieszkańców całego województwa mazowieckiego, w tym Kobyłki i okolic. Nie tylko zapewniamy dopełnienie formalności urzędowych czy wszelkie działania związane z logistyką tej procedury, ale oferujemy również duży wybór akcesoriów pogrzebowych, dedykowanych pogrzebom kremacyjnym – jak trumny czy urny.